معرفی رمان خارجی «مردی به نام اُوه»

رمان خارجی «مردی به نام اُوه»

رمان خارجی «مردی به نام اُوه»
۲۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۹:۳۷ کد : ۲۹ رمان و داستان خارجی
تعداد بازدید:۱۲۰
مردم همیشه می‌گفتند که اُوه «آدم گوشت‌تلخی» است، اما اُوه اصلاً گوشت‌تلخ نبود، او فقط عادت نداشت تمام مدت را این طرف و آن طرف بچرخد و لبخند بزند. آیا این موضوع دلیل می‌شود که با آدم شبیه جنایتکارها رفتار کنند؟ اُوه این طور فکر نمی‌کرد.
رمان خارجی «مردی به نام اُوه»

پرفروش‌ترین کتاب سال سوئد از پرفروش‌ترین‌های سایت آمازون در سال 2016 رتبه یک نیویورک تایمز

نویسنده: فردریک بکمن
مترجم: زهرا اسماعیلی
ویراستار: شکوه موسوی
395 صفحه
سال چاپ:
1397
ناشر: انتشارات نادریان

مجله آلمانی اشپیگل: کسی که از این رمان خوشش نیاید بهتر است هیچ کتابی نخواند.

*****

قسمتی از کتاب:

مردم همیشه می‌گفتند که اُوه «آدم گوشت تلخی» است، اما اُوه اصلاً گوشت تلخ نبود، او فقط عادت نداشت تمام مدت را این طرف و آن طرف بچرخد و لبخند بزند. آیا این موضوع دلیل می‌شود که با آدم شبیه جنایتکارها رفتار کنند؟ اُوه این طور فکر نمی‌کرد.

وقتـی آدم مجبور باشـد تنه اکـسی که او را درک می‌کرده به‌خاک بـسپارد، از درون خرد می‌شود. زمان هرگز مرهم خوبی برای این نوع زخم‌ها نخواهد بود.

زمان هم چیز عجیبی است. بیشتر ما فقط به‌خاطر زمانی که قرار است بیاید زندگی می‌کنیم. به‌خاطر روزها، هفته‌ها و سال‌های پیش رو. یکی از دردناک‌ترین لحظه‌های زندگی آدمی زمانی است که متوجه می‌شود به سنی رسیده که روزهایی که در پیش دارد کمتر از روزهایی است که گذرانده. و وقتی زمان زیادی در پیش رویش نداشته باشد، به‌خاطر چیزهای دیگری زندگی می‌کند. شاید به‌خاطر خاطره‌ها. بعد از ظهرهایی که دست در دست کسی زیر نور خورشید قدم می‌زد. بوی خوش گل‌های داخل باغچه، گذراندن یکشنبه‌ها در کافه، و شاید داشتن نوه. آدم راهی پیدا می‌کند تا به‌خاطر نجات آینده یک نفر دیگر زندگی کند.

کلید واژه ها: مردی به نام اُوه فردریک بکمن انتشارات نادریان شکوه موسوی زهرا اسماعیلی کتاب


نظر شما :